2007-2012թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2014թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014-2018թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015-2018թթ. «Մենեջմենթ»-ի դասընթաց, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2018-2020թթ. Բժիշկ-Նյարդավիրաբույժ, «Նյարդավիրաբուժական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2022թթ. Բժիշկ-ինֆեկցիոնիստ, բաժանմունքի վարիչ «Ինֆեկցիոն 5» բաժանմունք, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ. առ այսօր Բժիշկ-Նյարդավիրաբույժ, «Նյարդավիրաբուժական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի:
2015թ. 8-10 Հոկտեմբեր, «Նյարդավիրաբուժության 9-րդ Սևծովյան համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019թ. Հուլիս 3-5, «Acute Stroke» թեմայով գիտաժողով, Հայաստանի միջազգային բժշկական 5-րդ կոնգրեսի շրջանակում (IMCA), Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ. Ապրիլ, «Նոր կորոնավիրուս COVID-19 հիմնական տեղեկություններ բժիշկների համար» դասընթաց,ՀՀ ԱՆ Ակադեմիկոս Ս.Խ.Ավդալբեկյանի անվ.առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ. Մայիս, «Հիվանդանոցային պայմաններում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) միջին ծանրությամբ պացիենտների վարում» թեմայով դասընթաց, ՀՀ ԱՆ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2021թթ. Փետրվար-Մարտ, «Հոսպիտալ մենեջմենթ» թեմայով դասընթաց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2022թթ. Վերապատրաստում, Հոսպիտալ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ. 18-19 Հունվար, Եվրոպական Միության ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Համերաշխություն հանուն առողջության» նախաձեռնության շրջանակում անցկացվող «Հոգեսոցիալական բազային հմտություններ COVID-19-ի հետ առնչվող մասնագետների համար» դասընթաց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

2007-2012гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2012-2014гг. Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2018гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейрохирургия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2015-2018гг. Курс «Менеджмент», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
2018-2020гг. Нейрохирург, «Отделение Нейрохирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2020-2022 гг. Врач-инфекционист, заведующий отделением «Инфекция 5», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2022г. по настоящее время Врач-Нейрохирург, «Отделение Нейрохирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
2015г. 8-10 Октября, «9-й Черноморский конгресс нейрохирургов», Ереван, Республика Армения,
2019г. 3-5 Июля, конференция «Acute Stroke», в рамках 5-го Международного медицинского конгресса Армении (IMCA), Ереван, Республика Армения,
2020г. Апрель, курс «Основная информация для врачей о новом коронавирусе COVID-19», Национальный институт здравоохранения имени академика С.Х.Авдалбекяна МЗ РА, г. Ереван, Республика Армения,
2020-2021 гг. Февраль-март, курс «Больничный менеджмент», Ереван, Республика Армения,
2021г. Май, курс «Ведение больных коронавирусной болезнью средней степени тяжести (COVID-19) в стационарных условиях», Министерство здравоохранения РА, Ереван, Республика Армения,
2021-2022 гг. Обучение, Больница, Ереван, Республика Армения,
2022г. 18-19 Января, курс «Базовые психосоциальные навыки для специалистов, работающих с COVID-19», проводимый в рамках инициативы «Солидарность ради здоровья», реализуемой при финансовой поддержке Европейского Союза, Ереван, Республика Армения.