icon Աշխատանքային փորձը 22 տարի
1992-1998թթ․ Բժշկի որակավորում, մանկաբույժ, Երևանի պետական բժշկական ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
1998-2001թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019 թվականի հոկտեմբերի 21-ից մինչև դեկտեմբերի 6-ը՝ կատարելագործման դասընթաց Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան «Կենտրոնական նյարդային համակարգի ուռուցքների ախտորոշումը և բուժումը» թեմայով, Երևան, Հայաստանի հանրապետություն,
2022 թվականի հոկտեմբերի 3-ից 14-ը՝ կատարելագործման դասընթաց Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան «Ողնաշարի և ողնուղեղի հիվանդությունների ախտորոշումը և բուժումը» թեմայով, Երևան, Հայաստանի հանրապետություն:
2001-2003 թթ․ Բուժծառայության ավագ լեյտենանտ, Ծառայություն ՀՀ զինված ուժերում,
2009 թվականից առ այսօր՝ նյարդավիրաբույժ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան Հայաստանի Հանրապետություն:

icon Опыт работы: 25 год
1992-1998 гг. Квалификация врач-педиатр, Ереванский государственный медицинский институт, Ереван, Республика Армения,
1998-2001гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейрохирургия», Национальный институт здравоохранения имени академика С. Авдалбекяна, Министерство здравоохранения Республики Армения, Ереван, Республика Армения,
С 21 октября по 6 декабря 2019 г. курс повышения квалификации ГМУ им. М. Гераци по теме «Диагностика и лечение опухолей центральной нервной системы», г. Ереван, Республика Армения,
С 3 по 14 октября 2022 г. курс повышения квалификации ГМУ им. М. Гераци по теме «Диагностика и лечение заболеваний позвоночника и спинного мозга», Республика Армения, г. Ереван.
2001-2003 гг., старший лейтенант медицинской службы ВС РА,
С 2009 года по настоящее время: нейрохирирг, Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.