Հեմոդիալիզի բաժանմունքի վարիչ
1993-1999թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1999-2001թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Մաշկավեներաբանություն» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականի մայիսի 15-ից սեպտեմբերի 3՝ Կատարելագործման դասընթաց «Հեմոդիալիզի արդի խնդիրները» թեմայով, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1996-2000թթ․ Բուժակ, Երևանի «Շտապբուժօգնություն» ՊՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2000-2001թթ․ Ավագ բժիշկ, Երևանի «Շտապբուժօգնություն» ՊՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2001-2003թթ․ Հրետանային բրիգադայի բժշկական ծառայության պետ, Զինված ուժեր, Հայաստանի Հանրապետություն,
2003-2016թթ․ Գծային բրիգադայի բժիշկ, Երևանի «Շտապբուժօգնություն» ՊՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2004-2010թթ․ Բժիշկ, Հեմոդիալիզի բաժանմունք, «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոն,
2011-2018թթ․ Բժիշկ, Հեմոդիալիզի բաժանմունքի հիմնադիր, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2016թթ․ Ծառայության հիմնադիր-ղեկավար, Շտապբուժօգնության ծառայություն, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականից առ այսօր՝  Բաժանմունքի վարիչ, Հեմոդիալիզի բաժանմունք, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1999-2001թթ․ 4 գիտական հոդված «Մաշկաբանություն» մասնագիտության ոլորտում,
23-27.04.2008 թվական՝ Լյարդի ուսումնասիրության Եվրոպական ասոցիացիա (EASL), Միլան, Իտալիա,
22-26.04.2009 թվական՝ Լյարդի ուսումնասիրության Եվրոպական ասոցիացիա (EASL), Կոպենհագեն, Դանիա,
22-26.05.2009 թվական՝ Եվրոպական երիկամային ասոցիացիա-Դիալիզի և փոխպատվաստման Եվրոպական ասոցիացիա (ERA-EDTA), Միլան, Իտալիա,
31.05-03.06.2009թ. Եվրոպական երիկամային ասոցիացիա-Դիալիզի և փոխպատվաստման Եվրոպական ասոցիացիա (ERA-EDTA), Ամստերդամ, Նիդերլանդներ,
2007 թվականից առ այսօր՝ Երիկամային հիվանդների աջակցության, կրթության և խնամքի «Կիդնի» հասարակական կազմակերպության հիմնադիր, նախագահ,
2008 թվական՝ «Հեմոդիալիզ և առաջին բուժօգնություն» ուսումնական տեսաֆիլմի հեղինակ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,

Заведующий отделением гемодиализа
1993-1999 гг․ Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1999-2001 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Дерматология», Национальный институт здравоохранения имени академика С. Авдалбекяна, Министерство здравоохранения Республики Армения, Ереван, Республика Армения,
С 4 мая по 15 сентября, 2022: Курс повышения квалификации по теме «Современные проблемы гемодиализа», Национальный институт здравоохранения имени академика С. Авдалбекяна, Министерство здравоохранения Республики Армения, Ереван, Республика Армения.
1996-2000 гг. Фельдшер, «Скорая помощь» ЗАО, г. Ереван, Республика Армения,
2000-2001 гг. Старший врач, «Скорая помощь» ЗАО, г. Ереван, Республика Армения,
2001-2003 гг. Начальник медицинской службы артиллерийской бригады, Вооруженные Силы Республики Армения,
2003-2016 гг. Врач линейной бригады, «Скорая помощь», г. Ереван, Республика Армения,
2004-2010 гг. Врач отделения гемодиализа Республиканского медицинского центра «Армения»,
2011-2018 гг. Врач-основатель отделения гемодиализа, ЗАО Медицинский центр «Астхик», г. Ереван, Республика Армения,
2012-2016 гг. Основатель-руководитель службы скорой медицинской помощи ЗАО Медицинский центр «Астхик», г. Ереван, Республика Армения,
С 2020 г. по настоящее время: Заведующий отделением гемодиализа ЗАО Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», г. Ереван, Республика Армения.
1999-2001 гг. 4 научные статьи по специальности «Дерматология»,
23-27 апреля 2008 г.: Европейская ассоциация по изучению печени (EASL), Милан, Италия,
22-26 апреля 2009 г.: Европейская ассоциация по изучению печени (EASL), Копенгаген, Дания,
22-26 мая 2009 г.: Европейская ассоциация почек – Европейская ассоциация диализа и трансплантологии (ERA-EDTA), Милан, Италия,
31.05-03.06.2009 Европейская почечная ассоциация – Европейская ассоциация диализа и трансплантации (ERA-EDTA), Амстердам, Нидерланды,
С 2007 года по сегодняшний день основатель, президент общественной организации «Кидни» по поддержке, просвещению и уходу за больными почками.