2002-2008թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2008-2009թթ. Բժշկի որակավորում «Ընդհանուր պրակտիկայի բժիշկ» մասնագիտությամբ ինտերնատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013-2016թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Անեսթեզիոլոգ և ռեանիմատոլոգ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ. «Ռազմաբժշկական փորձաքննություն», Պաշտպանության նախարարություն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ. «Պլաստիկ և ռեկոնստրուկտիվ վիրաբուժություն» մասնագիտությամբ օրդինատուրա, Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան Հայաստանի Հանրապետություն։
2009-2011թթ. Պաշտպանության Նախարարության N60925 զորամասի բժշկական կետի բժիշկ-մասնագետ, Արմավիր, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011թ.-2012թթ. Պաշտպանության Նախարարության N27229 զորամասի բժշկական կետի պետ, Նոյեմբերյան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2013թթ. Պաշտպանության Նախարարության N21127 զորամասի բժշկական ծառայության պետ, Տավուշ, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014-2016թթ. «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն «Շտապ բժշկական օգնության և ընդունարան բաժանմունքի» հերթապահ բժիշկ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016թ.-2018թթ. «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի «Ընդհանուր և անոթային նյարդաբանության բաժնի ինտենսիվ թերապևտիկ բաժանմունքի» հերթապահ բժիշկ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016 թվականից առ այսօր՝ «Կենտրոնական Կլինիկական Զինվորական Հոսպիտալի» «Վերակենդանացման և ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք» հերթապահ բժիշկ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 թվականից առ այսօր՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի «Ինտենսիվ խնամքի բաժանմունքի» հերթապահ բժիշկ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

icon Опыт работы: 17 год
2002-2008 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2008-2009 гг. Квалификация врач ‘’Обшей практики’’ специальности лечебное дело, Интернатура, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2013-2016 гг. Квалификация врача по специальности «анестезиолог-реаниматолог», Ординатура,  Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2022г. Квалификация врача по специальности ''Военно-медецынская экспертиза'’ Министерство Обороны, Ереван, Республика Армения,
2023г. Ординатура по специальности “Пластическая и реконструктивная хирургия”, Национальный Институт Здравохранения”, Ереван, Республика Армения․
2009-2011 гг. Врач- специалист медпункта войсковой N60925 части Министерство Обороны, Армавир, Республика Армения,
2011-2012 гг. Врач, начальник медпункта войсковой N27229 части Министерство Обороны, Нойемберян, Республика Армения,
2012-2013 гг. Врач, начальник медслужбы войсковой N21127 части Министерство Обороны, Тавуш, Республика Армения,
2014-2016 гг. «Астгик» медцентр «отделение скорой помощи и приемной» дежурный врач-анестезиолог-реаниматолог, Ереван, Республика Армения,
2016-2018 гг. «Светой Григор Просветитель» медцентр «отделение интенсивной терапии обшой и сосудистой неврологии» дежурный анестезиолог-реаниматолог, Ереван, Республика Армения,
2016 года по сегодняшний день: анестезиолог-реаниматвлог в ‘’отделение реанимации и интенсивной терапии’’ “Централный Клинический Военный Госпиталь’’, Министерство Обороны, Ереван, Республика Армения,
2018 года по сегодняшний день: анестезиолог-реаниматвлог в ‘’отделение реанимации и интенсивной терапии’’, медцентр “ Светой Григор Просветитель”, Ереван, Республика Армения․