icon Աշխատանքային փորձը 3 տարի
2008-2015թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015-2017թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017-2020թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Ուրոլոգիա» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2020 Հունվար – 2020 Սեպտեմբեր Շտապ օգնության բճիշկ, Շտապ օգնության ծառայություն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականից առ այսօր Ուրոլոգ, «Ուրոլոգիայի և անդրոլոգիայի բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2019 թվականից առ այսօր․  «Ուրոլոգիա» առարկայի դասախոս, Ավանդական Բժշկության համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2021թթ․  «Ուրոլոգիա» առարկայի դասախոս, Մխիթար Գոշ հայ-ռուսական միջազգային համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

2008-2015 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2015-2017 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2017-2020 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Урология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
2020 Январь – 2020 Сентябрь Врач скорой помощи, ЗАО Скорой помощь, Мэрия Ереван, Ереван Республика Армения,
С 2020 по сегодняшний день: Уролог отделения урологии и андрологии, Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
С 2019 года по сегодняшний день: Преподаватель предмета «Урология», Университет Традиционной Медицины, г. Ереван, Республика Армения,
2019-2021гг. Преподаватель предмета «Урология», Армяно-Российский международный университет имени Мхитара Гоша, г. Ереван, Республика Армения․