2004-2010թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2010-2013թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2019թ. սեպտեմբերի 29-հոկտեմբերի 5 մասնակցություն  նյարդավիրաբուժություն(ողնաշար) միջազգային սեմինարին, Զալցբուրգ, Ավստրիա
2019 թ․ հոկտեմբերի 21 - 6 դեկտեմբեր  Կատարելագործման դասընթաց «Կենտրոնական նարդային համակարգի ուռուցքների ախտորոշումը և բուժումը» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2023 թ․ հոկտեմբեր 1-24 նոյեմբեր՝ Դիտորդական ծրագիր նյարդավիրաբուժության բաժանմունքում, Արևմտյան Չինաստանի Հիվանդանոց, Սիչուանի համալսարան, Չենդու, Չինաստան
2012-2014թթ. Բժիշկ, Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն 2024թ․ փետրվարից առ այսօր, նյարդավիրաբույժ, «Անոթային և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժություն» ծառայությունում, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2014թ․ հունիս-սեպտեմբեր՝ նյարդավիրաբույժ «Ընդհանուր և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժություն» բաժանմունք,  «Հերացի» թիվ 1  Հիվանդանոցային Համալիր, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2014թ․ սեպտեմբեր-2017թ․ հոկտեմբեր՝  պարտադիր զինվորական ծառայություն ՀՀ ՊՆ, բուժ․ծառայության լեյտենանտ
2017թ․ նոյեմբեր-2024թ․ հունվար՝ նյարդավիրաբույժ  «Համալսարանական նյարդավիրաբուժության և գլխուղեղի կաթվածների վիրաբուժության մասնագիտացված կենտրոն», «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2020թ․ փետրվարից առ այսօր, Կաթվածի թիմի էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2020թ․ սեպտեմբեր-դեկտեմբեր՝ զինվորական ծառայություն նյարդավիրաբուժության բաժանմունքում, ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական Կայազորային Զինվորական Հոսպիտալ,  Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2023թ․ փետրվարից առ այսօր, Կաթվածի թիմի էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2010 հոկտեմբերի 6-8 Միջազգային գիտաժողով <<Ուղեղի անոթային պաթոլոգիա>> նվիրված ԵՊԲՀ հիմնադրման 90-ամյակին
2013 սեպտեմբերի 18-19 «Կաթվածի միջազգային բուժում» կոնֆերանս, Երևան, Հայաստան
2016թ․ դեկտեմբերի 4-5 Էպիլեպսիայի օրեր Հայաստանում, միջազգային կոնֆերանս, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն

icon Опыт работы: 14 год
2004-2010 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2010-2013 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейрохирургия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2019г. 29 сентября-05 октября: Участие в международном семинаре по нейрохирургии (позвоночник), Зальцбург, Австрия.
2019г. 21 октября – 06 декабря: Курс повышения квалификации по теме «Диагностика и лечение опухолей центральной нервной системы», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
2023г. 1 октября – 24 ноября: Программа наблюдения в отделении нейрохирургии <<Западно-Китайской больницы>> Сычуаньского университета, Чэнду, Китай.
2012-2014 гг. врач ЗАО «Скорая помощь», Мэрия Еревана, Ереван, Республика Армения
2014 г. Июнь-сентябрь: Нейрохирург, отделение «Общая и эндоваскулярная нейрохирургия», Больничный комплекс № 1 «Гераци», Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
2014г. Сентябрь - 2017 г. Октябрь.: военная служба Министерства обороны РА, лейтенант медицинской службы
2017г. nоябрь – 2024г январь: Нейрохирург «Университетский специализированный центр нейрохирургии и хирургии инсульта головного мозга», Больничный комплекс № 1 «Гераци», Ереван, Республика Армения
2020 г. cентябрь-декабрь.: военная служба в отделении нейрохирургии <<Центрального Гарнизонного Военного Госпиталя>> Министерства обороны Армении, г. Ереван, Республика Армения.
С февраля 2020 г. по настоящее время – эндоваскулярный нейрохирург инсультного отделения, Медицинский центр <<Астхик>>, Ереван, Республика Армения.
С февраля 2023 г. по настоящее время эндоваскулярный нейрохирург инсультного отделения Медицинского центра «Святая Богородица», Ереван, Республика Армения
С февраля 2024 г. по настоящее время нейрохирург службы «Сосудистая и эндоваскулярная нейрохирургия», Медицинский центр «Святая Богородица», Ереван, Республика Армения.
2010 г. 6-8 октября: Международная конференция «Сосудистая патология головного мозга, посвященная 90-летию со дня основания ЕГМУ».
2013 г. 18-19 сентября: конференция «Международное лечение инсульта», Ереван, Республика Армения.
2016 г. 4-5 декабря: «Дни эпилепсии в Армении», международная конференция, Ереван, Республика Армения.