icon Աշխատանքային փորձը 24 տարի
1999-2005թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Ռազմական բժշկության ֆակուլտետ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2005-2006թթ. Բժշկի որակավորում բուժական գործ մասնագիտությամբ, Ինտերնատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2007-2010թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդաբանություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
08/2006-12/2006թթ․ N զորամասի հակադոպինգային վերահսկողության բժիշկ,
12/2006-09/2007թթ․ N զորամասի բուժկետի պետ,
03/2010-10/2010թթ․ Դեղերի և բժշկական տեխնոլոգիաների փորձագիտական կենտրոնի փորձագետ,
11/2010-06/2011թթ․ Ստեփանակերտի կենտրոնական հոսպիտալի նյարդաբան,
06/2011-09/2017թթ․ N զորամասի բուժկետի և բուժծառայության պետ,
09/2017-11/2018թթ․ Երևանի կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի նյարդաբանական բաժանմունքի ավագ օրդինատոր,
11/2018 թվականից առ այսօր՝ Երևանի կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի ֆունկցիոնալ ախտորոշման բաժանմունքի նեյրոֆիզիոլոգիական լաբորատորիայի պետ,
10/2022 թվականից առ այսօր՝ Նեյրոֆիզիոլոգ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, «Ընդհանուր և անոթային նյարդաբանության բաժանմունք»։
2006-2017թթ․ Անբասիր ծառայության եռակի մեդալակիր,
2010թ. Ծովակալ Իսակովի անվան գերատեսչական հուշամեդալ,
2012թ. Դրաստամատ Կանայանի անվան գերատեսչական հուշամեդալ,
2012թ. Թերապիայի ժամանակակից մոտեցումները, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան  Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014 թվականից առ այսօր` Նյարդաբանության եվրոպական ակադեմիայի անդամ,
2014 թվականից առ այսօր` Նյարդաբանության համաշխարհային ֆեդերացիայի անդամ,
2017թ. Էլեկտրաուղեղագիր, էլեկտրամկանագիր, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
28.09.2018 – 30.09.2018թթ՝ Brain 2018 միջազգային գիտաժողով, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ. Ֆունկցիոնալ ախտորոշում, Կիրովի անվան ռազմաբժշկական ակադեմիա, Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2022թ. Ուղեղի արյան շրջանառության խանգարումների ախտորոշման ժամանակակից մոտեցումները, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ. Ռազմական փորձաքննություն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

icon Опыт работы: 27 год
1999-2005 гг. Бакалавр медицины, факультет военной медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2005-2006 гг. Квалификация врача по медицинской специальности, интернатура, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2007-2010 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Неврология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
2006-12.08.2006 Врач антидопингового контроля N воинской части.
2006-09.12.2007 начальник медицинского пункта N в/ч.
2010-10.03.2010 Эксперт Экспертного центра лекарственных средств и медицинских технологий
2010-06.11.2011 Врач-невролог Степанакертского центрального госпиталя.
06.2011-09.2017 начальник медицинского пункта и медицинской службы N в/ч
2017-11.09.2018 старший ординатор неврологического отделения Ереванского центрального госпиталя.
С 11.11.2018 г. по сегодняшний день заведующий нейрофизиологической лабораторией отделения функциональной диагностики Ереванского центрального госпиталя.
С 10.10.2022 г. по сегодняшний день, Медицинский центр Святого Григора Лусаворича МЗ РА, отделение общей и сосудистой неврологии, нейрофизиолог.
2006-2017 трехкратный обладатель медали «За безупречную службу»,
2010 год Ведомственная памятная медаль имени адмирала Исакова,
2012 год. Современные подходы  терапии, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2012 год. Ведомственная памятная медаль имени Драстамата Канаяна,
С 2014 года по сегодняшний день  Член Европейской академии неврологии,
С 2014 года по сегодняшний день Член Всемирной федерации неврологов,
2017 год Электроэнцефалография, электромиография, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
28.09.2018 - 30.09.2018: Международная конференция Brain 2018, Ереван,
2020 год Функциональная диагностика, Военно-медицинская академия имени Кирова, Санкт-Петербург, Российская Федерация,
2022 год Современные подходы к диагностике нарушений мозгового кровообращения, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2022 год Военная экспертиза, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.