icon Աշխատանքային փորձը 3 տարի
2012-2018թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2021թթ. Բժիշկ-սոնոգրաֆիստ, «Մեդլայն» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2021 թվականից առ այսօր, Բժիշկ-ռադիոլոգ, ՄՌՇ մասնագետ, «Ախտորոշման բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2018թ. նոյեմբերի 8, «Սրտի պաթոլոգիաների ճառագայթային ախտորոշում» սեմինար, «Նորք Մարաշ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019 թվականից առ այսօր` «Ռադիոլոգների հայկական ասոցիացիա»-ի անդամ,
2019 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների եվրոպական միության» անդամ,
2019թ. փետրվարի 27-ից մարտի 3, «Ռադիոլոգիայի Եվրոպական Համագումար», Վիեննա, Ավստրիա,
2019թ. Մայիսի 24-25, «Ռադիոգրաֆիա», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019թ. հունիսի 15, «Ռադիոլոգիայի Հայկական Համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ. Նոյեմբերի 2-ից դեկտեմբերի 18, «Ճառագայթային ախտորոշումը մանկաբարձությունում և գինեկոլոգիայում», «Շենգավիթ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ. Սեպտեմբերի 30-ից Հոկտեմբեր 3, «Ռադիոգրաֆիա», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ. Հունիսի 4, Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոցի «Նեյրոռադիոլոգիայի» դասընթաց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ. Հունիսի 5, «Ռադիոլոգիայի Հայկական Համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ. Հունվարի 16-18, «Փոքր կոնքի ՄՌՇ», Ռադիոլոգիայի հայկական դպրոց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ. Ապրիլի 3-6, «Առաջադեմ ՄՌՇ` գլխից թաթ», Գրաց, Ավստրիա,
2023թ. Հունիսի 10, Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոցի «Փոքր կոնքի առաջադեմ պատկերում» դասընթաց, Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ. Հունիսի 11, «Ռադիոլոգիայի Հայկական Համագումար», զեկուցող «Գլխուղեղի պարազիտար ախտահարում» թեմայով, Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ․ «Սրագույն և սուր իշեմիկ ինսուլտների ժամանակ դիֆուզիայի ցուցանիշների փոփոխությունը` կախված իշեմիայի վաղեմությունից» հոդվածի համահեղինակ, որը տպագրվել է Առողջապահության և բժշկագիտության ազգային հանդեսում, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

2012-2018гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2018-2020гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Лучевая диагностика», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
2020-2021гг. Врач-сонографист, «Медлайн» Медицинский центр, Ереван, Республика Армения,
С 2021г. по настоящее время Врач-радиолог, МРТ-диагност, «Отделение диагностики», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения․
8 ноября 2018 года, семинар «Лучевая диагностика патологий сердца», Медицинский центр Норк Мараш, Ереван, Республика Армения.
С 2019 года по сегодняшний день: член «Армянской ассоциации радиологов».
С 2019 года по сегодняшний день: член «Европейского Союза Радиологов».
С 27 февраля по  3 марта 2019 года,   Европейский конгресс радиологов,  Вена, Австрия.
24-25 мая 2019 года, «Радиография», Дилижан, Республика Армения
15 июня 2019 года,  Армянский конгресс радиологии, Ереван, Республика Армения
С 2 ноября по 18 декабря 2020 года, «Лучевая диагностика в акушерстве и гинекологии», Медицинский центр «Шенгавит», Ереван, Республика Армения.
С 30 сентября по 3 октября 2021 года, «Радиография», Дилижан, Республика Армения.
4 июня 2022 года, Курс «Нейрорадиологии» Европейской школы радиологии, Ереван, Республика Армения.
5 июня 2022 года, Армянский конгресс радиологов, Ереван, Республика Армения
16-18 января 2023 года, «МРТ малого таза», Армянская школа радиологии, Ереван, Республика Армения
3-6 апреля 2023 года, «Продвинутое MРТ – с ног до головы», Грац, Австрия
10 июня 2023 года,  Курс Европейской школы радиологии «Расширенная визуализация таза», Дилижан, Республика Армения.
11 июня 2023 года, Армянский конгресс радиологов, докладчик на тему «Паразитарное поражение головного мозга», Дилижан, Республика Армения
Соавтор статьи «Изменения показателей диффузии при острейшем и остром ишемическом инсульте в зависимости от давности ишемии», опубликованной в Национальном журнале здравоохранения и медицинской науки, 2023г, Ереван, Республика Армения․