2004-2006, 2009-2012թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան Պետական Բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2014թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան Պետական Բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014-2018թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան Պետական Բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017թ. 04.06-10.06. Սպինալ վիրաբուժության սեմինար, Բաց Բժշկական Համալսարան, Զալցբուրգ, Ավստրիա:
2018-2024թթ․Նյարդավիրաբույժ, «Նյարդավիրաբուժության և Գլխուղեղի Կաթվածների Վիրաբուժության Մասնագիտացված կենտրոն», «Հերացի» hիվանդանոցային hամալիր, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2024 թվականի փետրվարից. Նյարդավիրաբույժ, «Անոթային և էնդովասկուլյար Նյարդավիրաբուժության Ծառայություն», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2015թ. 08.10-10.10 Սևծովյան 9-րդ միջազգային նյարդավիրաբուժական կոնգրես, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015 03.07-04.07. Նեյրոգիտության թարմացումներ սատելիտային սիմպոզիում նվիրված պրոֆ. Վահագն Դարբինյանի հիշատակին, Երևան, Հայաստան,
2023թ․ Սեպտեմբեր. Վերապատրաստում նեյրոտրավմա ծրագրով, Նյարդավիրաբուժության ամբիոն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան Պետական Բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 Միկրոդիսկէկտոմիա, Դիտողական հետազոտություն, the New Armenian Medical Journal Volume 16, Issue 4 p. 36-40, DOI: https://doi.org/10.56936/18290825-2022.16.4-36
2023թ․ Հոկտեմբեր. Վերապատրաստում նեյրոօնկոլոգիա ծրագրով, Նյարդավիրաբուժության ամբիոն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան Պետական Բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ 06.10-07.10. Պրոֆ․ Էդգար Հուսեփյանի 2-րդ կլինիկական նեյրոգիտության առցանց սիմպոզիում մանկական նյարդավիրաբուժությունից:

2004-2006, 2009-2012гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2012-2014гг. Квалификация врача по специальности  «лечебное дело», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2018гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейрохирургия», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2017г. 04.06-10.06: Семинар спинальной хирургии, Открытый Медицинский Институт, Залцбург, Австрия.
2018-2024гг. Нейрохирург, «Специализированный Центр Нейрохирургии и Хирургии Инсультов», госпитальный комплекс «Гераци», Ереван, Республика Армения,
С февраля 2024 года: Нейрохирург, «Отделение Васкулярной и Эндоваскулярной Нейрохирургии», медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
2015г. 08.10-10.10: Черноморский 9-ый международный нейрохирургический конгресс, Ереван, Республика Армения,
2015г. 03.07-04-07: Обновления в нейронауках, сателитный симпозиум посвященной памяти проф. Ваагна Дарбиняна, Ереван, Республика Армения,
2022 Микродискэктомия: наблюдательное исследование, Новый армянский медицинский журнал, том 16, выпуск 4 с. 36–40, DOI: https://doi.org/10.56936/18290825-2022.16.4-36.
2023 Сентябрь: Учебный курс по нейротравме, кафедра нейрохирургии, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2023 Октябрь: Учебный курс по нейроонкологии, кафедра нейрохирургии, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2023г. 06.10-07.10: Онлайн симпозиум по детской нейрохирургии2-ой клинической нейронауки имени проф. Эдгара Усепяна.