2011-2016թթ. Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2018թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2019թթ. Ընդհանուր պրակտիկայի բժիշկ մասնագետ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021 թվականից առ այսօր. Կինիկական օրդինատոր «Նյարդաբանություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2015-2016թթ. Դեղագործ, մասնավոր դեղատանը, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 թվականից առ այսօր, առաջին բուժօգնության դասախոս, Հայաստանի ալպինիզմի և լեռնային տուրիզմի հայկական ասոցիացիա, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2021թթ. Բժիշկ, ՀՀ ՊՆ N զորամասի բժիշկ, բուժծառայության պետի ՊԺԿ, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2022թթ. ՇՕ բժիշկ, ՀՀ ԱՆ քովիդ ՇՕ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022-2023թթ, ՇՕ բժիշկ, Երևանի շտապօգնություն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր նյարդաբանության և հոգեբուժության դասախոս, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ պետական բժշկական քոլեջ», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր նյարդաբանության և հոգեբուժության դասախոս «Երևանի հենակետային պետական բժշկական քոլեջ», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվականից առ այսօր Հերթապահ բժիշկ շտապ և անհետաձգելի բուժօգնության բաժանմունք, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

icon Опыт работы: 11 год
2011-2016 гг Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2016-2018 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2018-2019 гг. врач общей практики, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2021 года по сегодняшний день:  клинически ординатор по специальности «Неврология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
2015-2016 гг. Фармацевт в частной аптеке, Ереван, Республика Армения,
С 2017 года по сегодняшний день: преподаватель преподаватель по первой помощи, Армянская федерация альпинизма и горного туризма, Ереван, Республика Армения,
2019-2021 гг. Врач, в. и. начальника медслужбы, МО РА,
2021-2022 гг. Врач, скорой помощи Ковид, Ереван, Республика Армения,
2022-2023 Врач, ЗАО «Скорая помощь», Мэрия Еревана, Ереван, Республика Армения,
C 2022 года по сегодняшний день: преподаватель по «неврологии» и «психиатрии», Медицинский колледж «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
C 2022 года по сегодняшний день: преподаватель по «неврологии» и «психиатрии», Ереванский государственный медицинский базовый колледж, Ереван, Республика Армения,
С 2023 года по сегодняшний день: Дежурный врач, «в отделение неотложной помощи», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.