Ընդհանուր և անոթային նյարդավիրաբուժության բաժանմունքի վարիչ
1979-1985թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Պետական Բժշկական Ինստիտուտ, ք. Դնեպրոպետրովսկ, Ուկրաինա,
1985-1986թթ. Բժշկի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Պետական Բժշկական Ինստիտուտ, ք. Դնեպրոպետրովսկ, Ուկրաինա:
1986-2009թթ. առ այսօր Բժիշկ-Նյարդավիրաբույժ, «Նյարդավիրաբուժական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2009թ. -ից առ այսօր «Անոթային և ընդհանուր Նյարդավիրաբուժական բաժանմունք»-ի վարիչ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
1997-2010թթ. Դասախոս, «Նյարդավիրաբուժության» ամբիոն, ՀՀ ԱՆ Ակադեմիկոս Ս.Խ.Ավդալբեկյանի անվ.առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011թ. առ այսօր՝ Ավագ դասախոս, «Նյարդավիրաբուժության» ամբիոն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,

Заведующий отделением общей и сосудистой нейрохирургии
1979-1985 гг. Степень бакалавра медицины, Государственный медицинский институт, гр. Днепропетровск, Украина,
1985-1986 гг. Квалификация врача по специальности «Нейрохирургия», Государственный медицинский институт, г. Днепропетровск, Украина․
1986-2009 гг. по настоящее время Врач-Нейрохирург, «Отделение Нейрохирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2009г. Заведующий отделением «Сосудистой и общей Нейрохирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения․
1997-2010 гг. Преподаватель кафедры «Нейрохирургия», Национальный институт здравоохранения имени академика С.Х. Авдалбекяна Министерства здравоохранения РА, г. Ереван, Республика Армения,
2011 г. по настоящее время старший преподаватель кафедры «Нейрохирургия» Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,