Տիգրանուհի Կոստանյան
2012-2018թթ Բժշկագիտության մագիստրոսի աստիճան, Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2021թթ., Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Սրտաբանություն» մասնագիտությամբ,  Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականին «Էխոսրտագրության» վերապատրաստում, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2019-2020թթ. Բժիշկ, Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2022թթ. Հերթապահ բժիշկ, «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2023թթ. Բժիշկ-սրտաբան «Բեսթ Լայֆ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականին դասախոս «Անանիա Շիրակացի» միջազգային կապերի համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022-2023թթ.  Դասախոս «Էրեբունի բժշկական  ակադեմիա», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թվականից առ այսօր, բժիշկ-սրտաբան, «Սրտաբանական բաժանմունք»-ում, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

2012-2018гг Степень магистра, Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2018-2021гг. Квалификация врач-специалиста по специальности «Кардиология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2022г.: Курс повышения квалификации «Эхокардиография», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
2019-2020 гг.Дежурный врач, ЗАО «Скорая помощь», Мэрия Еревана, Ереван, Республика Армения,
2020-2022 гг.Дежурный врач, Медицинский центр «Святая Богородица», Ереван, Республика Армения,
2022 г-Преподаватель-Университет международних связей по имени Анания Ширакаци, Ереван, Республика Армения,
2022 г- Преподаватель-Медицинская академия Эребуни, Ереван, Республика Армения,
С 2023 года по сегодняшний день: врач-кардиолог, отделение  «Кардиологии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,