2001-2007թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Բաշկիրիայի պետական բժշկական համալսարան, Ուֆա, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2011-2014թթ. Կլինիկական օրդինատոր, «Սրտաբանություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015-2016թթ. «Ինտերվենցիոն սրտաբանություն» լրացուցիչ մասնագիտացում, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2007-2015թթ. ինտերվենցիոն սրտաբանի օգնական, Երևանի քաղաքապետարանի «Նորք Մարաշ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015 թվականից առ այսօր, Բժիշկ, Ինտերվենցիոն սրտաբան, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2022թթ. Սրտաբանական բաժանմունքի վարիչ, ՀՀ առողջապահության նախարարության Covid-19 «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

2001-2007 гг․ Квалификация врача по специальности лечебное дело, Башкирский государственный медицинский университет, Уфа, Российская Федерация,
2011-2014 гг. Клинический ординатор по специальности " Кардиология", Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2015-2016 гг. Дополнительная специализация "Интервенционная кардиология", Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
2007-2015: Ассистент интервенционного кардиолога, Медицинский центр «Норк Мараш» мэрии Еревана, Ереван, Республика Армения,
С 2015 года по настоящее время: Врач интервенционный кардиолог, ЗАО Медицинский центр “Святой Григорий Просветитель”, Ереван, Республика Армения,
2020-2022: Заведующий отделением кардиологии, Министерства здравоохранения РА “Covid-19”, ЗАО Медицинский центр “Святой Григорий Просветитель”, Ереван, Республика Армения.